Preparaty do szamb a wszystko, czego używamy w domu.

Preparaty do szamb mające na celu ich upłynnienie i neutralizację nieprzyjemnych zapachów są często używane przez ludzi nie mających dostępu do publicznego systemu odprowadzania ścieków. Aby zapewnić im maksymalną skuteczność, trzeba pamiętać o pewnych zasadach obowiązujących przy używaniu artykułów gospodarstwa domowego.


Należy zapomnieć o kolorowych papierach toaletowych ze sztucznymi barwnikami, zastępując je tymi ekologicznymi, ulegającymi biodegradacji. Oznacza to w praktyce używanie znanego już, taniego, szarego papieru lub droższych, delikatnych rolek ekologicznych przystosowanych do użytku wraz z preparatami do szamb i przydomowych oczyszczalni.
Trzeba także ograniczyć chemię domową do minimum, zastępując ją naturalnymi, ekologicznymi środkami. Preparaty do szamb mają obniżoną skuteczność, szczególnie w przypadku częstego używania produktów silnie odkamieniających, chlorowych wybielaczy, oraz specyfików dezynfekujących. Wiele środków udrażniających rury i proszków do prania powoduje obniżenie skuteczności preparatów bakteryjnych.
Chociaż niewątpliwą wygodą, idącą w parze z ekologią jest stosowanie preparatów upłynniających szamba, wymaga to od użytkowników uważania na to czego i jak często używają w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *