Czy zastanawialiście się kiedyś jak działa Internet?

Internet jest wszędzie – tę sentencję można powiedzieć zarówno w przenośni, jak i dosłownie. W ciągu kilkunastu lat sieć www rozwinęła się tak niesamowicie, że dziś nie wyobrażamy sobie nawet życia bez dostępu do niej. Laptopy, telefony, smartfony, tablety, no i oczywiście komputery osobiste, coraz więcej urządzeń daje nam możliwość podłączenia się do sieci praktycznie wszędzie, i o każdej porze. Niektórzy śmieją się, że niedługo Internet będzie już nawet w zegarku (i trzeba przyznać że mają rację – http://tech.pgs-soft.com/2012/01/11/smartwatch-zegarek-z-facebookiem/ ).
Internet to fenomen, jednak czy zastanawialiśmy się kiedyś jak to w ogóle działa? Na czym polega proces przetwarzania tak ogromnej ilości danych, dostępnych dla każdego równocześnie, na całym świecie?

 
Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na te i kilka innych pytań zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym w przejrzysty, ciekawy i przystępny dla zwykłego odbiorcy sposób opisane jest funkcjonowanie Internetu, a wszystko to w niecałe 5 minut.