Najważniejsze działania w pozycjonowaniu w 2013 roku

Search Metrics opublikowało ranking czynników, które najbardziej wpływają na pozycje stron internetowych w wyszukiwarce Google w 2013r.

Dzięki temu zestawieniu widać jakie działania należy podejmować aby skutecznie i bezpiecznie pozycjonować stronę internetową.

Poniżej oryginalny wykres od Search Metrics:

Najważniejsze rzeczy w pozycjonowaniu

Według badań bardzo duży wpływ ma pozycja oraz naturalna popularność w mediach społecznościowych. Google+ wydaje się najważniejsze, jednak ilość tzw. Share i Like’ów na Facebooku także ma duży wpływ.

Nadal bardzo ważne w pozycjonowanie są linki. Ilość linków prowadzących do pozycjonowanej strony ma duże znaczenie. Pamiętać należy jednak, że najważniejsza jest jakość linków, czyli pochodzenie z popularnych stron.

W zestawieniu widać jak wiele czynników ma wpływ na pozycjonowanie stron. Warto zastanowić się czy część rzeczy można robić samemu czy skorzystać z outsourcingu i wynająć do tego firmę, która zajmuje się pozycjonowaniem profesjonalnie.

Jedno przemyślenie nt. „Najważniejsze działania w pozycjonowaniu w 2013 roku”

  1. Ciekawe czy samo pokazywanie się w socialmedia pozwoli wypozycjonować stronę. Wydaje się, że nie. Do tego dochodzi bardzo wiele różnych innych czynników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *