Najważniejsze działania w pozycjonowaniu w 2013 roku

Search Metrics opublikowało ranking czynników, które najbardziej wpływają na pozycje stron internetowych w wyszukiwarce Google w 2013r.

Dzięki temu zestawieniu widać jakie działania należy podejmować aby skutecznie i bezpiecznie pozycjonować stronę internetową.

Poniżej oryginalny wykres od Search Metrics:

Najważniejsze rzeczy w pozycjonowaniu

Według badań bardzo duży wpływ ma pozycja oraz naturalna popularność w mediach społecznościowych. Google+ wydaje się najważniejsze, jednak ilość tzw. Share i Like’ów na Facebooku także ma duży wpływ.

Nadal bardzo ważne w pozycjonowanie są linki. Ilość linków prowadzących do pozycjonowanej strony ma duże znaczenie. Pamiętać należy jednak, że najważniejsza jest jakość linków, czyli pochodzenie z popularnych stron.

W zestawieniu widać jak wiele czynników ma wpływ na pozycjonowanie stron. Warto zastanowić się czy część rzeczy można robić samemu czy skorzystać z outsourcingu i wynająć do tego firmę, która zajmuje się pozycjonowaniem profesjonalnie.

Jedno przemyślenie nt. „Najważniejsze działania w pozycjonowaniu w 2013 roku”

  1. Ciekawe czy samo pokazywanie się w socialmedia pozwoli wypozycjonować stronę. Wydaje się, że nie. Do tego dochodzi bardzo wiele różnych innych czynników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *