Szambo pod kontrolą

W przypadku posiadania na działce przydomowej oczyszczalni ścieków i szamba niejednokrotnie zdarza się, że wentylacja zbiornika powoduje rozprzestrzenianie się nieprzyjemnych zapachów w obrębie domu i podwórza. Szczególnie uciążliwe staje się to dla tych, których szambo położone jest niedaleko tarasu, balkonu lub często otwieranego okna.


Rozwiązaniem tego problemu może być zakup specjalnych środków bakteryjnych do przydomowych systemów odprowadzania ścieków. Preparaty do szamb mogą występować w postaci proszkowej, w tabletkach lub w płynie. Aplikuje się je wprowadzając do toalety, skąd przedostają się do szamba lub przydomowej oczyszczalni.
Mają za zadanie rozwarstwienie ścieków na nietoksyczny płyn, oraz odpady stałe. Upłynnioną, górną warstwę szamba można używać jako nawozu do kwiatów. Neutralizują nieprzyjemne zapachy i zmniejszają powstawanie osadów na brzegach szamba.
Preparaty do szamb działają tylko i wyłącznie wtedy, gdy w gospodarstwie domowym używa się środków czystości ulegających biodegradacji oraz nie posiadających chloru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *