Gryzonie w domu

Kto nie uwielbia czasu letniego, gdy może udać się do ukochanego domu letniskowego, po prostu usiąść i wypoczywać w blasku słońca? Co jednak wtedy, kiedy nasz domek opanowany jest przez myszy lub szczury?

Przy małej ilości myszy w domu, można próbować takimi wynalazkami jak pułapka na myszy lub proszek odstraszający, jednakże gdy właściciel domu ma do czynienia z większą ilością szkodników, staje się konieczna interwencja specjalistycznej firmy deratyzacyjnej.

Do takich zadań idealna będzie brygada od zwalczania gryzoni, która w kilka chwil na ogół umie znaleźć siedzisko szczurzego czy mysiego gniazda i obrać kierunek, jak się ich pozbyć z mieszkania. Zwalczanie gryzoni nie jest prostą sprawą, gdy okazuje się, że szkodniki mają nie tylko jedno gniazdo ale i biegające szarańcze młodych. Wtedy niestety nie wystarczy złapanie takiego szkodnika, ale do procesu trzeba dołączyć specjalistyczne gazy oraz ciecze, które go otrują. Po takim otruciu szczur w niedługim czasie umiera i można go usunąć z domu.

To, co jest ważne, to opuszczenie mieszkania czy domu na okres deratyzacji, ponieważ środki stosowane do uśmiercania gryzoni są szkodliwe również dla człowieka i o ile go nie zabiją to spowodują uszczerbek na zdrowiu.