Torby papierowe

Może zastanawiałeś się kiedyś do czego mozna wykorzystać torby papierowe? Oprócz nasuwającego się od razu najpowszechniejszego zastosowania – jako torby na zakupy – można wykorzystać je na wiele sposobów. Jedną z możliwości jest pakowanie prezentów.

W ostatnim czasie kolorowe papiery do pakowania odchodzą do lamusa, ludzie coraz częściej szukają bardziej oryginalnych sposobów na pakowanie. Z pomocą mogą przyjść zwykłe torby papierowe, a raczej szary (a właściwie brązowy) papier, z którego są wykonane. Oczywiście sam papier to za mało, do tak zapakowanego podarku warto dodać jakiś element kolorowy – wstążkę, kokardkę, gwiazdkę albo nawet pójść jeszcze bardziej w trend eko i dodać pomalowane np. na złoto szyszki lub gałązki jakiegoś drzewa iglastego. Z papieru po torebkach można wykonać również liściki do tych prezentów.

Kolejną opcją jest wykonanie kopert z papierowych torebek. List wysłany w takiej kopercie na pewno zostanie zauważony i zapamiętany na dłużej oraz zostanie doceniony trud włożony w wykonanie koperty. Ten patent można wykorzystać np. przy własnoręcznym wykonywaniu zaproszeń ślubnych lub ten pomysł można podrzucić dzieciom w trakcie pisania listów do św. Mikołaja. Ciekawą propozycją jest wykonanie koszyczków a’la wiklinowych tzw. plecionek z szarego papieru, który może pochodzić z zużytych torebek papierowych. Jest to dobra forma recyklingu, jednak wymaga pewnej zręczności oraz czasu, ale za to w nagrodę otrzymuje się własnoręcznie zrobiony dodatek do domu lub na prezent.

Inną możliwością jest użycie papierowych torebek jako okładki na zeszyty, książki. Jest to doskonały pomysł, jeśli chcemy ochronić często używane przedmioty przed zniszczeniem, sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy posiadamy pożyczoną książkę i tym bardziej dbamy o jej dobry stan. Wiele zastosowań dla papierowych toreb znajdziemy w kuchni. Można używać je do przechowywania suszonych owoców, grzybów, cebuli, czosnku, co jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż trzymanie ich w plastikowych torebkach, gdzie mogłyby zapleśnieć.

Innym pomysłem jest wykorzystanie papierowych toreb jako miejsca dojrzewania owoców. Zdarza się, że kupione przez nas banany, pomidory, awokado są jeszcze twarde i nie do końca dojrzałe. W takim przypadku należy owoc umieścić w papierowej torbie, co znacznie przyspieszy ich czas dojrzewania. Szary papier można również wykorzystać do wykonania etykiet na znajdujące się w kuchni słoiki, pudełka np. z mąką, cukrem, dzięki czemu nasza kuchnia zyska rodzinny klimat. W okresie świątecznym warto wykonać własnoręcznie ozdoby choinkowe z papierowych torebek. Jest to dobry pomysł dla osób, które szukają alternatyw dla dostępnych sklepowych dekoracji. Warto do tego zaangażować również dzieci, wspólna rodzinna zabawa gwarantowana. Pozostając przy dzieciach, mogą one wykorzystać szary papier jako papier do malowania i rozwijania swoich zdolności artystycznych.

Torebki papierowe można również wykorzystać do sprzątania – jeśli na dywanie lub obrusie posiadamy plamę z wosku, należy przeprasować ją wkładając między żelazko a plamę kawałek papieru. Jak widać papierowe torby znajdują wiele zastosowań, zarówno do codziennego jak i okazjonalnego użycia. Są ekologiczne, tanie oraz łatwo dostępne, dlatego warto wykorzystać je w swoim domu.