Problemy z automatem

Niektóre samochody, które poruszają się po polskich drogach, są wyposażone w automatyczne skrzynie biegów. Takie skrzynie to wygoda, a w przypadku nowszych modeli, także znacznie mniejsze zużycie paliwa dzięki automatycznemu doborowi odpowiedniego biegu w ułamku sekund.

Niestety, skrzynie automatyczne są również narażone na uszkodzenia. Jednym z poważniejszych, które całkowicie unieruchamia samochód, jest uszkodzenie płyty sterującej, która odpowiedzialna jest za sterowanie pracą całej skrzyni. Płyta sterująca ma za zadanie odpowiednie manewrowanie taśmami hamulcowymi i sprzęgłami ciernymi. Kiedy dochodzi do jej uszkodzenia, skrzynia biegów przestaje działać właściwie.

W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest naprawa płyt sterujących, którą można wykonać w profesjonalnych warsztatach.
Co może się popsuć? Płyta sterująca często ulega zabrudzeniu, a wtedy zablokowaniu ulegają kanaliki. Dzieje się tak często wtedy, gdy właściciel nie pamiętał o wymianie oleju w skrzyni. Poza tym na uszkodzenie płyty sterującej ma wpływ również wiek auta.

Na szczęście, dzięki profesjonalnie wykonanej naprawie płyty sterującej, automatyczna skrzynia biegów w każdym aucie ma szansę odzyskać swoją sprawność, a samochód może z powrotem służyć swojemu właścicielowi.