Etykiety samoprzylepne i ich znaczenie w produkcji dóbr konsumpcyjnych

W dzisiejszych czasach konsumpcyjny styl życia jest bardzo popularny. W ciągu roku zużywamy tysiące opakowań. Sytuacja ta powoduje, że wiele gałęzi przemysłu rozwija się w szybkim tempie.

Firmy, produkujące żywność lub chemię gospodarczą, zgłaszają duże zapotrzebowanie na opakowania jednorazowe i etykiety samoprzylepne. W wielu firmach powstały nawet osobne działy, zajmujące się zakupem tego typu półproduktów. Osoby odpowiedzialne za zakupy tego typu, sprawdzają na co dzień oferty różnych firm, produkujących etykiety samoprzylepne i opakowania foliowe, papierowe czy inne.

Specjaliści na zlecenie działu produkcji poszukują najlepszych ofert, dostępnych na rynku. Niekiedy ciężko jest wybrać najbardziej optymalną ofertę. Wówczas należy zadać sobie pytanie, jakie kryteria powinny spełniać dobre etykiety samoprzylepne. Szukając firmy produkującej etykiety samoprzylepne, musimy sprawdzić jej doświadczenie i możliwości produkcyjne. Niektóre produkty wymagają bardzo specyficznych naklejek. Wówczas warto sprawdzić, czy firma posiada możliwość przygotowania dedykowanej matrycy pod zamawiane przez nas etykiety samoprzylepne. Ważna jest również grubość papieru. Jeśli na przykład produkujemy szampony czy żele pod prysznic, musimy zagwarantować naszym konsumentom ostatecznym estetyczny wygląd produktu. Musimy wiedzieć, że zamoczony pod prysznicem produkt nie zgubi etykiety samoprzylepnej po pierwszym użyciu. Ważne zatem, aby producent tego typu naklejek mógł nam zagwarantować trwałość papieru i nadruku.

Często zdarza się że na produktach kosmetycznych po pewnym czasie znika nadruk z etykiety samoprzylepnej. To bardzo nieestetycznie wygląda, ale również może być niebezpieczne, jeśli na tej naklejce bita była data ważności produktu. Wówczas nie wiemy, czy używany przez nas produkt jest nadal przystosowany do użycia. Warto również zastanowić się ile informacji musi zmieścić się na takiej naklejce. Niektóre firmy oferują etykiety samoprzylepne typu duo label. Polega to na tym, że mamy na przykład z tyłu opakowania naklejoną podwójną etykietę, która otwiera się jak książka. Jeśli będziemy potrzebować tego typu rozwiązania, również musimy zapytać się potencjalnej firmy, czy produkują oni tego typu etykiety samoprzylepne. Musimy również z góry określić ile kolorów planujemy zadrukować na tej powierzchni. To wszystko wpływa na jednostkową cenę. Niekiedy mamy również potrzebę, aby nasze produkty oklejała firma zewnętrzna. Wówczas warto przy okazji zapytać firmę, która produkuje etykiety samoprzylepne, czy świadczy ona być może również usługę konfekcjonowania produktów. Jeśli tak, mamy możliwość spakowania naszych produktów w takiej firmie.

Nie jest łatwo zdecydować się na współpracę z konkretną firmą. Wówczas warto zapytać znajomych lub partnerów biznesowych, czy mają oni do polecenia jakiegoś kontrahenta. Z pewnością, większość firm produkcyjnych korzystała kiedyś z oferty na etykiety samoprzylepne. Ich opinie może okazać się przydatna w wyborze ostatecznego kontrahenta. Warto zaznaczyć, że nie zawsze cena jest najważniejsza. Lepiej czasami zapłacić kilka groszy więcej, niż zaoszczędzić i później odbierać reklamacje konsumenckie dotyczące odklejającej się etykiety samoprzylepnej. Warto więc zoptymalizować ten koszt, nie tracąc przy tym na jakości wyrobu gotowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *