Wózek widłowy i awaria

Wózki widłowe to bardzo specyficzne pojazdy, które od czasu do czasu ulegają różnym usterkom. Bardzo poważnym problemem jest uszkodzenie płyty sterującej. To jedna z najczęstszych przyczyn, która powoduje, że wózek widłowy nie działa prawidłowo.

W takim wypadku pojazd musimy odesłać do naprawy i to jak najszybciej. W warsztacie, do którego trafi wózek widłowy zostanie stwierdzona usterka. Jeśli problem będzie dotyczył płyty sterującej, to możliwa jest naprawa lub regeneracja takiego uszkodzenia. Naprawa płyt sterujących jest bardzo realna. Najlepiej, jeśli uszkodzony pojazd to znana marka, wtedy o części zamienne nie trudno. Gorzej w sytuacji, gdy produkt jest mało znany, wówczas naprawa może być nie udana. Dlatego na samym początku trzeba zidentyfikować urządzenie. Najważniejsze informacje, to nazwa pojazdu i jego model, numer seryjny pojazdu, a także rok produkcji. Jeśli posiadamy te informacje jest większa szansa, że wózek widłowy zostanie naprawiony. Bardzo często lekarstwem na usterkę jest wymiana całej płyty sterującej. Jeśli, jednak usterka nie jest poważna, to możemy pokusić się o naprawę tej części. Po naprawie wózek widłowy będzie działał tak samo, jak przed usterką. Znów będziemy mogli go wykorzystać w pracy.