Taśma antypoślizgowa

W dzisiejszych czasach, wielu z nas ma problem z za śliskimi schodami w domu, co stwarza możliwość zdarzania się drobnych wypadków, szczególnie w okresie zimowym, kiedy to przeniesiony przez nas śnieg ulega roztopieniu, a tym samym daje nam powód do nieszczęśliwego poślizgnięcia się. Rozwiązaniem tego problemu jest, zastosowanie w domu taśmy antypoślizgowej. Wielu z nas przy zakupie zadaj sobie pytanie, jak działa taśma antypoślizgowa?

A mianowicie, w większości posiada ona chropowatą powierzchnię, która eliminuje ryzyko poślizgnięcia się, Aktualnie w sprzedaży oferowane są cienkie i bezpieczne taśmy, których praktycznie nie czuć w trakcie chodzenia, a mimo to dają nam dodatkową ochronę. Przeważnie produkowane są o grubości 2 mm, co daje bardzo cienką powłokę. Dzięki niej możliwej jest całkowite nie stosowanie farby antypoślizgowej, dla uzyskania tego typu efektu. Produkt ten oprócz warunków domowych, często bywa używany w przemyśle np. branży spożywczej, gdyż jego montaż jest stosunkowo prosty, wystarczy kupić tzw. klej – uszczelniać, posiadający tylko jeden składnik, a mimo to doskonale się przykleja, a zarazem uszczelnia daną powierzchnię. Ponadto zapobiega wnikaniu w nią wilgoci, a tym samym rozwoju szkodliwych drobnoustrojów, co jest niezwykle ważną cechą w przemyśle spożywczym, gdzie warunki pracy muszą być sterylne i niezmiernie czyste. Ich obecność sprawia że ryzyko potknięcia się, już nie występuje. Łatwo się je montuje, gdyż nie wymagają sfrezowania krawędzi, można je przycinać w dowolnym miejscu szerokości i długości materiału, zależnie od tego jakiego wymiaru potrzebujemy.

Taśmę antypoślizgową, można mocować do każdego podłoża np płytek, drewna, paneli i wielu innych, dzięki czemu jej uniwersalność jest ogromną zaletą. Ponadto cienkie taśmy można dostosować również nie tylko do prostego, ale i do pofalowanego podłoża, tam gdzie nie ma możliwości stosowania grubych płyt.
Są ogólnodostępne w wielu sklepach, przez co łatwo można je kupić, bez wcześniejszego zamawiania i długiego czekania. Zamawiane taśmy antypoślizgowe, są produkowane w przypadku indywidualnych, specjalnych wymagań danego klienta, szczególnie na potrzeby przemysłu. Gdy nie wiemy jak je zamontować, to możemy kupić je w cenie z montażem, wówczas będziemy mieli pewność że taśmy zostaną przyklejone idealnie.

Oprócz przemysłu i warunków domowych często bywają zakładane w szkołach, urzędach, zakładach produkcyjnych, szpitalach, miejscach dostosowanych do użytku publicznego, na statkach i łodziach, w elektrowniach i elektrociepłowniach oraz na wszelkich mostach i kładkach. Podstawowe właściwości które posiadają taśmy antypoślizgowe to: bardzo duża trwałość, którą potwierdza nam gwarancja wystawiona przez producenta, nawet do 5 lat, łatwy i szybki montaż, gdyż doskonałe są do klejenia na niemal każdej powierzchni, także betonowej, metalowej, kamiennej, są niezwykle odporne na warunki atmosferyczne, zmiany pogodowe, a także środki czyszczące i chemiczne. Do innych właściwości należy wysoka odporność na uderzenia, niezawodność w każdych warunkach nawet tych ekstremalnych, możliwość dokonania wyboru ich ziarnistości, niezwykle duży wybór kolorystyczny, przez co mogą być na naszych schodach prawie niewidoczne. Taśmy antypoślizgowe posiadają krótki skład tj. włókno szklane, które zapewnia elastyczną oraz pochłaniającą całą energię podłoże, żywica poliestrowa, dzięki której taśma jest odporna na wszelkie warunki chemiczne oraz atmosferyczne, ponadto tlenek glinu, który stanowi materiał ścierny a zarazem antypoślizgowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *