Przeglądy techniczne wózków widłowych

Wózki widłowe są niezwykle trudnymi w obsłudze pojazdami. Przekonał się chyba o tym każdy, który miał przyjemność lub nieprzyjemność poruszania się nimi.

Na pewno ich obsługa jest coraz bardziej popularna, ponieważ stanowią one najważniejsze zastosowanie w obsłudze magazynów i przemieszczania palet z produktami w największych centrach handlowych. Aby w ogóle uzyskać zdolność do kierowania nimi trzeba zdać państwowy egzamin, uprawniający do możliwości ich obsługi w magazynach. Wcześniej należy także odbyć wiele jazd próbnych.
Czemu tak trudne jest uzyskanie prawa do kierowania wózkami widłowymi? Wynika to ze skomplikowanego układu sterowania, w tym ciągłej jazdy na pół sprzęgle. Drugim kryterium jest również cena tego typu wózków. Są one coraz bardziej popularne w obsłudze magazynowej, ale ich cena jest nadal wysoka. Dlatego też istnieje możliwość wymieniania części najbardziej podatnych na uszkodzenia części. Ich producenci oferują zatem nie tylko sprzedaż, ale również serwis wózków widłowych. Powinny być one cyklicznie poddawana przeglądom, eliminującym usterki i stałym konserwacjom dla podtrzymania użyteczności pojazdów w magazynach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *