Nawozy ekologiczne w Twoim ogrodzie.

Będąc właścicielem działki ogrodniczej, wypoczynkowej czy przydomowego ogródka, chcemy by nasze uprawy były jak najdorodniejsze. Żeby osiągnąć efekty i móc cieszyć się okazałością plonów i dużymi zbiorami owoców i warzyw, a także pięknymi kwiatami i drzewkami iglastymi, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie gleby.

Nawozy poprawiają właściwości gleby, stwarzając lepsze warunki dla rozwoju mikroorganizmów glebowych. Dbają także o utrzymanie stałego poziomu próchnicy w glebie.
Na rynku nawozów wybierać można spośród produktów ekologicznych i naturalnych. W przydomowych warunkach często korzysta się z nawozów organicznych, które wytwarza się podczas składowania kompostu.
Nawozy ekologiczne stosuje się zazwyczaj wówczas, gdy nawożenie organiczne okazuje się niewystarczające. Korzysta się wtedy z produktów dopuszczonych specjalną zgodą do użytku ogrodniczego. W ich składzie znaleźć można często kompozycje z glonów morskich, które dzięki dużej zawartości minerałów, korzystnie wpływają na rozwój systemu korzeniowego danej rośliny (wzrost nawet 400%!).
Do nawożenia upraw, szczególnie warzywnych, poleca się zaś gnojówki roślinne, wpływające korzystnie na naturalny proces odpornościowej ochrony roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *