Nawozy ekologiczne w Twoim ogrodzie.

Będąc właścicielem działki ogrodniczej, wypoczynkowej czy przydomowego ogródka, chcemy by nasze uprawy były jak najdorodniejsze. Żeby osiągnąć efekty i móc cieszyć się okazałością plonów i dużymi zbiorami owoców i warzyw, a także pięknymi kwiatami i drzewkami iglastymi, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie gleby.

Nawozy poprawiają właściwości gleby, stwarzając lepsze warunki dla rozwoju mikroorganizmów glebowych. Dbają także o utrzymanie stałego poziomu próchnicy w glebie.
Na rynku nawozów wybierać można spośród produktów ekologicznych i naturalnych. W przydomowych warunkach często korzysta się z nawozów organicznych, które wytwarza się podczas składowania kompostu.
Nawozy ekologiczne stosuje się zazwyczaj wówczas, gdy nawożenie organiczne okazuje się niewystarczające. Korzysta się wtedy z produktów dopuszczonych specjalną zgodą do użytku ogrodniczego. W ich składzie znaleźć można często kompozycje z glonów morskich, które dzięki dużej zawartości minerałów, korzystnie wpływają na rozwój systemu korzeniowego danej rośliny (wzrost nawet 400%!).
Do nawożenia upraw, szczególnie warzywnych, poleca się zaś gnojówki roślinne, wpływające korzystnie na naturalny proces odpornościowej ochrony roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *